czwartek, 29 grudnia 2016

#18 Rywalki - Kiera Cass

"Rywalki" Kiera Cass

                Z pewnością znacie historię Kopciuszka. Ale co powiecie na przeniesienie jej w odległą przyszłość i zorganizowanie nie balu, a reality show, w którym książę ma za zadanie wybrać żonę spośród 35 dziewczyn? Dodam, że dziewczyna z niechęcią udała się do pałacu, nie darzy księcia miłością i nie marzy o tym, by zostać jego wybranką. Chcecie przekonać się, co z tego wyniknie? Zapraszam do przeczytania książki pt. „Rywalki” autorstwa Kiery Cass.
Znalezione obrazy dla zapytania rywalki         America Singer, zwana przez najbliższych Ami, żyje w państwie, w którym społeczeństwo podzielone jest na kasty. Ona i jej rodzina należą do Piątek, kasty artystów. Specjalizują się grze na instrumentach oraz w malarstwie. Dziewczyna skrywa pewną tajemnicę. Od kilku lat spotyka się z Aspenem, którego bardzo kocha. Wie jednak, że jej matka nie wyraziłaby zgody na ten związek, ponieważ chłopak należy do niższej grupy społecznej.
         Pewnego dnia kraj obiega informacja o zbliżających się Eliminacjach – konkursie, w którym nagrodą jest miłość księcia oraz korona. Każda dziewczyna w odpowiednim wieku pragnie wziąć w nich udział… każda oprócz Ami. Zarówno jej rodzina, jak i Aspen namawiają dziewczynę do wzięcia udziału w Eliminacjach. America, choć bardzo niechętnie wypełnia formularz i ku swojemu wielkiemu zdziwieniu zostaje wybrana.
         Książka „Rywalki” pod wieloma względami przypomina książkę „Igrzyska śmierci”. Główna bohaterka podobnie jak Katniss zostawia ukochaną osobę, tęskni za młodszą siostrą. Oprócz tego społeczeństwo państwa podzielone jest na kasty (dystrykty). Podobieństwo można także dostrzec w położeniu państwa (dawna Ameryka Północna). Mimo to powieść bardzo przyjemnie i szybko się czyta. Fabuła jest bardzo ciekawa, są dosyć częste zwroty akcji. Kiera Cass stworzyła bardzo fajną książkę, która może się spodobać nawet chłopakowi (tak, jak w moim przypadku J).

         Polecam „Rywalki” z całego serca każdemu, niezależnie od wieku. Książka sprawdzi się idealnie na chłodne, zimowe wieczory. Razem z herbatą, kawą lub jakimkolwiek innym ciepłym napojem i kocem tworzy doskonałe połączenie! 

Ilość stron: 323
Wydawnictwo: Jaguar
Seria: "Selekcja" (tom 1)
Moja ocena: 9,5/10

niedziela, 4 grudnia 2016

#17 Złodziejka książek - Markus Zusak

"Złodziejka książek" Markus Zusak

Znalezione obrazy dla zapytania złodziejka książek książka                Każdy z was na pewno dobrze wie, że czasy II wojny światowej były bardzo burzliwe. Powstało wiele książek dotyczących tego okresu. Jedna z nich jest specyficzna. A to dlatego, że narratorem jest śmierć.
                „Złodziejka książek” to bestselerowa powieść autorstwa Markusa Zusaka. Książka odniosła wielki sukces. Przez 375 tygodni od pierwszego wydania w 2005 r. utrzymywała się na liście bestsellerów „New York Timesa”. Powieść zdobyła liczne nagrody i wyróżnienia, a na jej podstawie powstał film w reżyserii Briana Percivala.
                Tytułową złodziejką jest Liesel Meminger – kilkunastoletnia dziewczynka zaadoptowana przez małżeństwo Hubermannów. Bohaterka swoją pierwszą książkę kradnie podczas pogrzebu młodszego brata, a jest to „Podręcznik grabarza”. Razem z przybranym tatą poznaje litery i uczy się czytać. Potem przychodzi pora na inne książki – palone na nazistowskich stosach, schowane w biblioteczce żony burmistrza, a w końcu samodzielnie napisane.
Życie Liesel nie jest łatwe. Gdy jej rodzina pomaga ukryć się młodemu Żydowi jej życie gwałtownie ulega zmianie. Dodatkową przeszkodą jest to, że w sąsiedztwie mieszkają członkowie hitlerowskiej partii i zwolennicy jego ideologii. Każde drobne uchybienie może doprowadzić do śmierci całej rodziny.
„Złodziejka książek” to zdecydowanie moja ulubiona książka. Autor stworzył coś po prostu niezwykłego. Bohaterowie, szczególnie osoby mieszkające przy Himmelstrasse są tacy prawdziwi, można ich bardzo polubić, czego w wielu książkach brakuje. Wydarzenia i miejsca opisane w powieści są bardzo realistyczne, czytając można dokładnie je sobie wyobrazić. Według mnie książka nie ma żadnych minusów, nawet bardzo smutne zakończenie dodaje historii smaku.
Powieść Markusa Zusaka polecam z całego serca każdemu. Nawet jeśli nie przepadacie za czytaniem, to możliwe, że właśnie dzięki tej książce je pokochacie. „Złodziejka książek” jest idealną lekturą na długie zimowe wieczory. Doskonale sprawdzi się też jako Gwiazdkowy prezent!

Ilość stron: 495
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Moja ocena: 10/10  

wtorek, 1 listopada 2016

#16 Florystka - Katarzyna Bonda

"Florystka" Katarzyna Bonda

                Wszystko musi mieć kiedyś swój koniec. Serie książkowe nie są od tego wyjątkiem. Z tą też musiało się to stać. Nie wiecie o co mi chodzi? Zapraszam do dalszego czytania!
            „Florystka” to trzecia i ostatnia część cyklu o profilerze Hubercie Meyerze autorstwa Katarzyny Bondy. Także tym razem autorka stworzyła ciekawą historię, przy której nie da się nudzić.
Znalezione obrazy dla zapytania florystka katarzyna bonda            Hubert Meyer po popełnieniu błędu w profilu odchodzi z policji i postanawia zaszyć się w starym domu rodziców. Chce trochę odpocząć od dawnej pracy. Jednak usilnie przeszkadzają mu w tym okoliczności. Stary znajomy Meyera namawia go do wzięcia udziału w śledztwie dotyczącym zaginięcia dziewięcioletniej Zosi Sochackiej. Policjanci próbują powiązać to z bestialskim zabójstwem jedenastoletniego Amadeusza – syna szanowanej w mieście florystki. Kobieta początkowo pomaga w poszukiwaniu sprawcy porwania, ale gdy okazuje się, że to ona widziała ją po raz ostatni, staje się jedną z podejrzanych.
            „Florystka” jest jedną z najbardziej lubianych przeze mnie książek Katarzyny Bondy. Pisarka wprowadza do powieści wątki nadprzyrodzone, co jest dużą zaletą i wprowadza lekką grozę na karty powieści. Bohaterowie przedstawieni przez panią Bondę są dobrze przedstawieni, ich historie są bardzo ciekawe, co jest kolejnym plusem. Autorka umie przedstawić zawody florystki, czy harfistki w interesujący sposób. Dzięki tym zaletom książka stała moją ulubioną częścią cyklu, i drugą ulubiona zaraz po „Pochłaniaczu” powieścią Katarzyny Bondy.

            Jeżeli lubicie kryminały z dawką psychologii, to ta książka jest zdecydowanie dla was. Z pewnością będzie idealną lekturą na długie jesienne wieczory. 

Ilość stron: 576
Wydawnictwo: Muza
Seria: "Hubert Meyer" (tom 3)
Moja ocena: 9/10

Tą i poprzednie książki z serii otrzymałem dzięki współpracy z autorką - Katarzyną Bondą. Dziękuję!

sobota, 1 października 2016

#15 Tylko martwi nie kłamią - Katarzyna Bonda

"Tylko martwi nie kłamią" Katarzyna Bonda

                Skoro każdy kłamie, to jaki sens ma nasza rozmowa z kimkolwiek? Otóż, kłamstwo stało się tak powszechne w obecnym świecie… Pokuszę się o stwierdzenie, że żadna z naszych rozmów nie jest teraz obiektywna, a ludzie kłamią chociażby poprzez zakładanie „masek”. Jednakże kto jest zatem bardziej szczery niż martwi, nieskalani sztucznością nieżyjący ludzie?
Znalezione obrazy dla zapytania tylko martwi nie kłamią                Książka „Tylko martwi nie kłamią” jest drugą częścią z serii o profilerze Hubercie Meyerze, autorstwa Katarzyny Bondy. Tym razem pisarka przenosi nas do Katowic – stolicy Górnego Śląska. Hubert wraz z pomocą policjanta o nazwisku Szerszeń i prokuratorki Weroniki Rudy rozwiązuje sprawę zabójstwa śmieciowego barona – niejakiego Johanna Schmidta, którego ciało znaleziono w zabytkowej kamienicy. Wszystko wskazuje na to, że były to czysto biznesowe porachunki. Dodatkowym wątkiem powieści jest to, że prawie dwadzieścia lat wcześniej w tej samej kamienicy i w tym samym mieszkaniu dokonano zbrodni na znanym w tamtych czasach na całym Śląsku dentyście. Kto stoi za zabójstwem Schmidta? I czy te dwie zbrodnie mają ze sobą coś wspólnego? To już sami sprawdźcie!
                Powieść podobnie jak „Sprawa Niny Frank”, czyli poprzednia część serii jest bardzo interesująca i trzymająca w napięciu. Aż do ostatnich rozdziałów nie wiemy kto jest winny śmierci bogacza. Pani Katarzyna Bonda w pisanie książek wkłada całe swoje serce. Dzięki temu są tak niezwykłe i przyciągają miłośników kryminałów w całej Polsce. Mimo tylu świetnych zalet książka ma drobne wady. W niektórych momentach akcja bardzo się ciągnie, co jednak nie przeszkadza w czytaniu.
                Pomijając fakt, że książkę „Tylko martwi nie kłamią” czytało mi się gorzej niż poprzednią część, polecam ją serdecznie każdemu fanowi polskich, i nie tylko, kryminałów. Zapewniam was, że będzie się wam podobać. J

Ilość stron: 608
Wydawnictwo: Muza
Seria: "Hubert Meyer" (tom 2)
Moja ocena: 8/10



sobota, 3 września 2016

Book haul - wakacje 2016

Z tego powodu, że w ciągu wakacji przybyło do mnie dość mało książek, postanowiłem zebrać je w jednym poście, czyli wakacyjnym book haul'u :)


W wakacje przybyło do mnie 13 książek. A są to:

- "Assassin's Creed: Renesans" Oliver Bowden
- "After. Ocal mnie" Anna Todd
- "Dziedzictwo" C.J. Daugherty
- "Osobliwy dom pani Peregrine" Ransom Riggs
- "Szklany tron" Sarah J. Mass
- "Miasto niebiańskiego ognia" Cassandra Clare
- "Sprawa Niny Frank" Katarzyna Bonda
- "Tylko martwi nie kłamią" Katarzyna Bonda
- "Florystka" Katarzyna Bonda
- "Kraina Jutra. Początek" Jeff Jensen, Jonathan Case
- "Dawca" Lois Lowry
- "Skrawki błękitu" Lois Lowry
- "Will Grayson, Will Grayson" John Green, David Levithan

Jeśli czytaliście którąś z tych książek, piszcie jak wam się podobały.

piątek, 2 września 2016

Liebster Blog Award



Dzisiaj będzie coś innego niż zawsze. To dlatego,  że zostałem nominowany do Liebster Blog Award przez http://wardrobe-words.blogspot.com/2016/08/liebster-blog-award.html, za co bardzo dziękuję :).
Liebster Blog Award


1. Od kiedy blogujesz?

28 grudnia 2015.

2. Ile książek liczy Twoja biblioteczka?

Dokładnie nie wiem, ale około 390.

3. Jaki jest twój ulubiony gatunek książek? I dlaczego?

Zdecydowanie fantastyka. Bardzo lubię czytać jak bohaterowie żyją w świecie magii i walczą z potworami. Oprócz tego lubię też książki z gatunku young adult.

4. Z jakim bohaterem książkowym chciałbyś pójść na kolację?

Clary Fray z "Darów Anioła"!

5. Czy masz książkę, której zmieniłbyś zakończenie?  I jak byś to zrobił?

Nie mam takiej książki :P 

6. Jak zaczęła się Twoja przygoda z blogowaniem.

Lubię oglądać inne blogi książkowe, więc postanowiłem założyć swojego.

7. Jaka jest Twoja ulubiona książka? I dlaczego właśnie ona?

Cała seria "Dary Anioła". Kocham świat stworzony przez Cassandrę Clare!

8. Co lubisz robić w wolnym czasie?

CZYTAĆ!!!

9. Gdybyś miał okazję przenieść się do jakiejś książki/filmu co by to było?

Wiem, że się powtarzam, ale chciałbym się przenieść do świata Nocnych Łowców!

10. Jak wyobrażasz sobie siebię za kilkanaście lat?

Kilkanaście lat to dużo. Ale jeśli chodzi o blogowanie, to wyobrażam sobie siebię jako króla polskiej blogosfery książkowej i BookTube'a ;)

11. Każdy jest wyjątkowy na swój sposób...Co świadczy o twojej wyjątkowości?

Nie wiedziałem jak odpowiedzieć na to pytanie, więc zapytałem się mojej przyjaciółki. Oto jej odpowiedź: "Jesteś fajny, sympatyczny, inteligentny... nie to co większość chłopaków". Zgadzam się z nią w stu procentach :D


Moje pytania:

1. Czytasz w trakcie jazdy?
2. Jaką książkę teraz czytasz?
3.Od kiedy czytasz książki?
4. Książka z najpiękniejszą okładką jaką kiedykolwiek widziałeś/aś.
5. Ile książek jest w twojej biblioteczce?
6. Najlepszy obejrzany film.
7. Najmniej lubiana książka.
8. Jaki jest Twój ulubiony serial? Dlaczego?
9. Należysz do jakiś fandomów? Jakich?
10. Otwórz najbliższą książkę na stronie 111 i przeczytaj 11 zdanie. Jak ono brzmi?
11. Jak wyobrażasz sobie siebię za 10 lat?

Nominuję!

Brak pomysłu z bloga "Ciekawy cytat o książkach"
Kania Frania z bloga Świat Kani Frani
Ula z kanału Słomka
Panią Mariolę z kanału Przekartkowane
I na koniec królową polskiego BookTube'a (BookTubową Mamę) Anitę z Book Rewiews



sobota, 20 sierpnia 2016

#14 Sprawa Niny Frank - Katarzyna Bonda

"Sprawa Niny Frank" Katarzyna Bonda

                Wiecie kim jest profiler? Pewnie większość z was nie wie. Profiler to osoba tworząca portret psychologiczny sprawcy przestępstwa w celu odnalezienia tej osoby. Jest nim Hubert Meyer – główny bohater książki „Sprawa Niny Frank”, autorstwa  znanej polskiej autorki kryminałów – Katarzyny Bondy.
                W swoim debiucie pisarka opisuje bardzo brutalne morderstwo polskiej aktorki serialowej, Niny Frank. Śledztwo prowadzi główny bohater wraz z szefem posterunku w Mielniku nad Bugiem – Eugeniuszem Kulą. Czemu akurat tam? Bo w tej miejscowości znajdowała się posiadłość  aktorki, w której dokonano morderstwa. Ciekawym zabiegiem zastosowanym w powieści jest dziennik Niny pisany równolegle do akcji książki. Dowiadujemy się z niego o burzliwej przeszłości aktorki. Życie rodzinne profilera też nie jest za ciekawe. Często nie ma go w domu, ciągle pracuje. Z tego powodu jego żona żąda rozwodu. Czy Hubertowi uda się ogarnąć te wszystkie sprawy i znaleźć sprawcę przestępstwa? Sami się przekonajcie.
                Książka „Sprawa Niny Frank” jest jednym z najlepszych debiutów pisarskich, jakie kiedykolwiek czytałem. Katarzyna Bonda znakomicie operuje słowem, tworząc wartką i interesującą akcję oraz ciekawe, często pełne humoru dialogi. Z powieści możemy też sporo się dowiedzieć o piśmie runicznym, które odgrywa tu niemałą rolę. Pewną rzeczą, która może was trochę zaskoczyć jest zakończenie książki, ale dzięki temu jest jeszcze ciekawsza.

                „Sprawa Niny Frank” jest książką godną polecenia nawet osobom, które nigdy nie przepadały za kryminałami. Dzięki niej możecie przekonać się do tego gatunku… albo zniechęcić, ale to już sami sprawdźcie.
Ilość stron: 412 
Wydawnictwo: Muza
Seria: "Hubert Meyer" (tom 1)
Moja ocena: 9/10

piątek, 1 lipca 2016

#13 Miasto kości - Cassandra Clare


 

"Miasto kości" Cassandra Clare

                Nocni Łowcy, zwani także Nefilim – rasa stworzona przez anioła Razjela, zajmują się walką z demonami.
          Domyślam się, że po tym wstępie zgadliście o czym będzie dzisiejsza recenzja. „Miasto kości” to pierwsza część bestsellerowej serii „Dary Anioła” autorstwa Cassandry Clare. Książka opowiada o szesnastoletniej dziewczynie – Clary, której życie przewróciło się do góry nogami, gdy dowiedziała się kim tak naprawdę jest.
            Pewnego wieczoru w klubie Clary widzi grupkę młodych ludzi zabijających inną osobę. Okazuje się, że tylko ona ich widzi. Wkrótce po tych wydarzeniach dziewczyna zostaje zaatakowana przez demona. Nieprzytomna trafia do Instytutu – miejsca, gdzie mogą się schronić tacy jak ona. W tym czasie pojawia się problem. Dziewczyna wraz z nowo poznanymi znajomymi musi odnaleźć kielich, który…nie będę wam spoilerować. Po prostu przeczytajcie książkę ;).
            „Miasto kości” to książka, którą bardzo szybko się czyta. Pomagają w tym bardzo ciekawa treść powieści oraz niespodziewane zwroty akcji. Cassandra Clare wprowadza wiele nieoczekiwanych i zaskakujących wydarzeń. Książka ma jednak jedną niewielką wadę – po jej przeczytaniu będziecie mieć naprawdę sporego kaca książkowego, co akurat mi nie przeszkadzało.
            Mimo tego, że książka jest skierowana do nastoletnich czytelników może spodobać się też tym trochę starszym miłośnikom fantastyki. Polecam wam przeczytanie tej powieści, ale nie mówcie, że was nie ostrzegałem przed kacem książkowym! J

Ilość stron: 512
Wydawnictwo: Mag
Seria: "Dary Anioła" (tom 1)
Moja ocena: 10/10

poniedziałek, 27 czerwca 2016

#12 Felix, Net i Nika oraz Pałac Snów - Rafał Kosik

"Felix, Net i Nika oraz Pałac Snów" Rafał Kosik

                Sen to ważna czynność życiowa każdego człowieka. Dzięki niemu możemy normalnie funkcjonować. Jednak co się może stać, gdy ktoś przejmie kontrolę nad naszymi snami?
        Książka „Felix, Net i Nika oraz Pałac Snów” to trzecia część z serii „Felix, Net i Nika” autorstwa znanego polskiego pisarza science-fiction – Rafała Kosika. Podobnie jak poprzednie części opowiada o trójce tytułowych bohaterów.
         W ostatnim czasie Felix, Net i Nika mają problemy ze spaniem. Po zaśnięciu trafiają do dziwnego miejsca znanego pod nazwą Pałacu Snów. Trójka przyjaciół próbuje rozwiązać tajemnicę związaną z tym miejscem, a jednocześnie uwolnić mamę Neta. Czy i się to uda i kto stoi za stworzeniem tego miejsca? Jeśli chcecie się tego dowiedzieć , musicie przeczytać książkę.
         Rafał Kosik znany jest z humoru, jaki stosuje w swoich powieściach. Często możemy też dowiedzieć się czegoś o urządzeniach i wynalazkach, które występują w jego książkach. Autor świetnie opisuje świat i wydarzenia występujące w powieści.  Umie dobrze przedstawić cechy i umiejętności bohaterów.
         Książka „Felix, Net i Nika oraz Pałac Snów” jest idealną pozycją dla każdego, zarówno dla młodszych, jak i starszych czytelników. Na pewno nie będziecie się przy niej nudzić.

Ilość stron: 458
Wydawnictwo: Powergraph
Moja ocena: 9/10

wtorek, 7 czerwca 2016

#11 Percy Jackson i bogowie olimpijscy. Złodziej pioruna - Rick Riordan

"Percy Jackson i bogowie olimpijscy. Złodziej pioruna" Rick Riordan
Znalezione obrazy dla zapytania złodziej pioruna książka                Starożytni greccy bogowie żyją we współczesnych czasach i mają dzieci ze zwykłymi ludźmi. Wydaje się to niemożliwe, ale w książkach Ricka Riordana nawet największe fantazje stają się prawdziwe.
            Jedenastoletni chłopak – Percy Jackson to główny bohater książki „Percy Jackson i bogowie olimpijscy. Złodziej pioruna” Mogło by się wydawać, że jest zwykłym nastolatkiem z dysleksją i ADHD, ale to nie jest prawda. W rzeczywistości Percy jest herosem (półczłowiekiem i półbogiem).
           Chłopak trafia do Obozu Herosów – miejsca dla takich jak on. Wkrótce potem dowiaduje się, że jest oskarżony o kradzież  magicznego pioruna Zeusa. Na dodatek jego mama została porwana. Razem z przyjaciółmi – Groverem i Annabeth wyrusza na swoją pierwszą misję – pełną niebezpieczeństw podróż. Czy uda mu się ją przetrwać? Przeczytajcie, aby się przekonać!
            Książka „Percy Jackson i bogowie olimpijscy. Złodziej pioruna”, podobnie jak inne książki Ricka Riordana, jest pełną humoru, ciekawą powieścią. Autor doskonale wykreował każdego bohatera i nadał im określone cechy. Riordan idealnie ukazuje wydarzenia i miejsca, w których się dzieja. Podsumowując, ta książka jest świetnie dopracowana pod każdym względem.

            Jeśli lubicie połączenie młodzieżówek z mitologią grecką, to ta książka z pewnością jest dla was J.

Ilość stron: 358
Wydawnictwo: Galeria Książki
Moja ocena: 10/10

Book haul - maj 2016

W tym miesiącu przybyło do mnie mniej książek niż w kwietniu, ale i tak jest to dobry wynik, bo mam 8 nowych książek :)



A są to:
- "Niewidzialny" Karin Slaughter
- "Miasto popiołów" Cassandra Clare
- "Miasto szkła" Cassandra Clare
- "Miasto upadłych aniołów" Cassandra Clare
- "Miasto zagubionych dusz" Cassandra Clare
- "Mechaniczny anioł" Cassandra Clare
- "Mechanicznu książe" Cassandra Clare
- "Mechaniczna księżniczka" Cassandra Clare

Jeśli czytaliście którąś z tych książek, piszcie w komentarzu, jak się wam podobała.
Zapraszam też na mojego fanpage'a na Facebooku - https://www.facebook.com/Zakopani-w-ksi%C4%85%C5%BCkach-1662682150687216/ :)

wtorek, 3 maja 2016

Book haul - kwiecień 2016

Od dzisiaj book haul'e będą pojawiać się na trochę innej zasadzie. Będę w nich pokazywać wszystkie książki, które dostałem lub kupiłem w ciągu miesiąca. Zapraszam na pierwszy taki post.




Na tym zdjęciu możecie zobaczyć wszystkie książki, które przybyły do mnie w kwietniu. Jest ich dość sporo, z tego powodu, że na początku miesiąca miałem urodziny i większość z nich jest moimi prezentami. Książki na zdjęciu to:
- "Fangirl" Rainbow Rowell
- "Mroczne umysły" Alexandra Bracken
- "Dotyk Julii" Tahereh Mafi
- "After. Płomień pod moją skórą" Anna Todd
- "Monument 14. Odcięci od świata" Emmy Laybourne
- "Angelfall" Susan Ee
- "Harry Styles. Każda cząstka mnie" Louisa Jepson
- "Franek Einstein i silnik antymaterialny" Jon Scieszka
- "Podziemny zamek" Jeremy Belpois
- "Genialni. Lwowska szkoła matematyczna" Mariusz Urbanek
- "Alfabet" Marek Kamiński
- "Elita" Kiera Cass
- "Jedyna" Kiera Cass
- "Zostań, jeśli kochasz" Gayle Forman
- "Cujo" Stephen King
- "Kot dla początkujących" Beata Pawlikowska

To by był na tyle. mam nadzieję, że spodobał wam się nowy pomysł na book haul'e. Następny taki post pojawi się na początku czerwca.  

niedziela, 24 kwietnia 2016

#10 Wielki nieobecny - Kem Frydrych


Okładka książki Wielki Nieobecny

"Wielki nieobecny" Kem Frydrych
                Przyjaźń i miłość to dwa dobrze znane nam pojęcia. Jednak, pewnie nie przyszłoby nam do głowy, że może być więcej niż jeden rodzaj miłości, a wszystkie bardzo się od siebie różnią.
                Książka „Wielki nieobecny” jest debiutem literackim polskiej autorki piszącej pod pseudonimem Kem Frydrych. Napisanie książki było zaskoczeniem nawet dla samej pisarki. Na początku powieści wspomina, że spod jej ręki nigdy nie wyszło nawet najmniejsze opowiadanie.
                Karl – główny bohater książki, jest zwykłym chłopakiem, jak każdy inny. Lubi uprawiać sporty, trenuje judo. Do czasu, gdy na jego drodze pojawiają się dwie dziewczyny – wracająca z Indii, rudowłosa Natalie i tajemnicza Anmarie. Życie chłopaka całkowicie się zmienia. Czy na lepsze? Przeczytajcie książkę, żeby się  przekonać.
                Książka posiada wiele dobrych stron jak na przykład to, że została napisana prostym, łatwym do zrozumienia nawet dla młodszych czytelników, językiem. Powieść posiada wiele wątków, co czyni ją ciekawszą. Innym plusem książki jest to, że opowiada ona o osobach, takich jakie spotykamy na co dzień i nie jest trudno zrozumieć je i ich życie. Mimo wielu zalet, powieść posiada też niewielkie niedociągnięcia. Są to m. in. niewielkie błędy, które jednak nie przeszkadzają w czytaniu.
                „Wielki nieobecny” jest świetną książką zarówno dla młodzieży w moim wieku, jak i starszych czytelników, którzy lubią sobie poczytać po ciężkim dniu. Zapewniam was, że podczas czytania książki nie będziecie się nudzić i nie pożałujecie, że po nią sięgnęliście.

Ilość stron: 499
Wydawnictwo: Wielo-Ryba
Ocena: 4,5/6

wtorek, 22 marca 2016

#9 Igrzyska śmierci - Suzanne Collins



"Igrzyska śmierci" Suzanne Collins
                Wyobraźcie sobie życie w kraju, gdzie jako ofiarę dla osób rządzących składa się parę młodych osób z każdej części państwa. Musicie działać według pewnych zasad, które są wam z góry narzucane i praktycznie nie macie wolności słowa. Zachęca was ta perspektywa? Mnie też nie.
                Zapewne większość z was już po przeczytaniu tych kilku zdań wiedziała, o czym napiszę w dzisiejszej recenzji. Jeśli pomyśleliście o „Igrzyskach śmierci”, to się nie pomyliliście. Książka została napisana przez amerykańską pisarkę Suzanne Collins. Powieść przez wiele tygodni utrzymywała się na szczycie listy bestsellerów „The New York Times” i zdobyła sławę dorównującą serii „Harry Potter”.
                Główna bohaterka, a zarazem narratorka książki, szesnastoletnia Katniss Everdeen mieszka wraz z mamą i młodszą siostrą w Dwunastym Dystrykcie, jednym z najbiedniejszych w Panem – państwie zbudowanym na ruinach Ameryki Północnej. Po śmierci ojca zostaje głową rodziny, musi opiekować się młodszą siostrą i chorą mamą, a nie jest to łatwe zadanie. Zbliżają się Dożynki, dzień w którym losowane są osoby do udziału w 74 edycji Głodowych Igrzysk. W Dwunastym Dystrykcie z dziewczyn zostaje wylosowana Prim – siostra Katniss. Dziewczyna, wiedząc, że młodsza siostra nie przetrwa igrzysk zgłasza się na jej miejsce. I tak trafia na arenę, miejsce, gdzie nagrodą jest przetrwanie.
                Książka została napisana bardzo ciekawie, ma dobrze rozwiniętą akcję, nie ma w niej nudzących opisów, wywodów itp. Autorka stworzyła wiele ciekawych postaci m.in. Haymitcha, czy tajemniczego Gale’a. Lekki język sprawia, że szybko się ją czyta. Jest dobrą książką nie tylko dla młodzieży. Powieść właściwie nie posiada wad, o czyni ją niesamowitą lekturą.
                „Igrzyska śmierci” chcę polecić każdemu. Jeśli ktoś nie lubi gatunku dystopijnego, właśnie dzięki tej książce może się do niego przekonać. Możecie mi uwierzyć, przy czytaniu jej nie będziecie się nudzić!
Ilość stron: 351
Wydawnictwo: Media Rodzina
Ocena: 6/6                

niedziela, 13 marca 2016

#8 Gone: Zniknęli. Faza pierwsza - Niepokój - Michael Grant

"Gone: Zniknęli. Faza pierwsza - Niepokój" Michael Grant
Nastolatki. Uczniowie. Niemowlęta. Nie ma nikogo oprócz nich. Telefony i Internet przestają działać. Nie ma telewizji. Nikt nie wie, co się stało, a pomoc nie nadchodzi. Najgorsze jest jednak to, że całe miasto i obszar wokół niego otacza przezroczysta kopuła, przez którą nie da się przejść.
Główny bohater książki Michaela Granta jest 14-letni chłopak – Sam Temple. Podobnie jak duża część mieszkańców Perdido Beach i szkoły z nim sąsiadującej posiada niezwykłą moc. Razem z przyjaciółmi próbuje rozwiązać zagadkę tajemniczego okręgu, który nazywają ETAP’em. Odkrywają, że jego centrum stanowi elektrownia, w której doszło do wycieku promieniotwórczych substancji, zatrzymanego przez nic nieświadomego pięciolatka. Jednocześnie Sam przygotowuje się do walki ze swoim bratem bliźniakiem, który chce przejąć władzę nad miastem. Chłopak musi się spieszyć, gdyż w dniu swoich piętnastych urodzin…zniknie.
Powieść Granta bardzo mi się podobała. Z każdą stroną wzrastało napięcie i po prostu nie było można się od niej oderwać, a to niemałych rozmiarów cegiełka. Według mnie to fascynujące patrzeć na świat, w którym nie ma dorosłych, a dzieci muszą nauczyć się funkcjonować same. Spodobała mi się też postać Astrid – najlepszej przyjaciółki Sama i jej podobieństwo do Hermiony Granger z słynnej serii „Harry Potter”, której recenzja pojawi się już niedługo. Do przeczytania tej książki przekonała mnie opinia Stephena Kinga – znanego pisarza. Mówi on o powieści: „Niezwykła, trzymająca w napięciu historia. Naprawdę kocham tę książkę!”

Podsumowując książka „Gone: Zniknęli. Faza pierwsza – Niepokój” była ciekawą i fascynującą książką. Polecam każdemu jej przeczytanie.


Ilość stron: 527
Wydawnictwo: Jaguar
Ocena: 5/6

poniedziałek, 7 marca 2016

#7 Okup drapieżców - Emily Diamand



"Okup drapieżcow" Emily Diamand
Jak według was może wyglądać Wielka Brytania za dwieście lat? Na pewno pełno w niej stupiętrowych wieżowców, najnowszych technologii. Zupełnie inne wyobrażenie tego kraju w przyszłości przedstawia Emily Diamand w swojej powieści „Okup drapieżców”. Londyn jest miastem biedaków, mocarstwo stanowi Większa Szkocja, ludzie żyją bez żadnych nawet najmniejszych komputerów. Na morzach prym wiodą drapieżcy.
Lilly Melkun – główna bohaterka książki mieszka z babcią w małym rybackim miasteczku. Jej życie przewraca się do góry nogami, gdy drapieżcy napadają na wioskę i zabijają najbliższą jej osobę – babcię. Okazuje się, że porwali też córkę premiera, która spędzała wakacje u cioci. Lilly mimo zakazów władz miasta wyrusza na pomoc dziewczynce. Nastolatka przeżywa niesamowite przygody, zostaje niewolnikiem, ucieka, a na koniec bierze udział w wojnie.
Powieść Emily Diamand jest dość ciekawa jak na debiutancką powieść autorki. Z początku jest dosyć nudnawa, ale z rozwojem akcji staje się coraz bardziej interesująca i wciągająca.  Bohaterowie są dokładnie opisani, łatwo się z nimi utożsamić i ich polubić.
Uważam, że jest to wyśmienita lektura na długie zimowe wieczory i nie tylko. Polecam ją każdemu młodszemu i starszemu miłośnikowi fantastyki.
Ilość stron: 450
Wydawnictwo: Wilga
Ocena: 4/6

sobota, 27 lutego 2016

#6 Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa - Rafał Kosik



"Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa"
                Wakacje. Dla każdego może to znaczyć coś innego. Dla jednych dalekie podróże, a dla innych dwa miesiące lenistwa i nic nierobienia. Niektórzy lubią przeżywać niesamowite przygody. Pisząc „niektórzy” mam na myśli trójkę tytułowych bohaterów książki „Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa”. Powieść jest drugą częścią serii „Felix, Net i Nika”, napisanej przez znakomitego polskiego pisarza science fiction – Rafała Kosika.
                Akcja powieści rozpoczyna się tuż przed zakończeniem roku szkolnego. Felix, Net i Nika już zdążyli wpakować się w kłopoty. Są podejrzani o palenie narkotyków w toalecie. Jednak udaje im się z tego wybrnąć bez problemów. Wkrótce potem wyjeżdżają nad morze. Mieszkają w małej miejscowości, w pobliżu której znajduje się niemiecka baza wojenna. Podczas zwiedzania jej przyjaciele uruchamiają tajemniczy pierścień, który przenosi ich do Londynu. I tu zaczyna się problem. Jak w ciągu kilku sekund przenieśli się do odległej o dwa tysiące kilometrów Anglii? Trójka bohaterów odkrywa, że pierścień przenosi nie tylko w przestrzeni, ale też w  czasie. Co zrobią dalej? Przeczytajcie książkę, żeby się dowiedzieć.
                Jak już wspominałem w recenzji pierwszej książki z serii, Rafał Kosik umie rozbawić pełnymi humoru dialogami, a jednocześnie zaciekawić niespotykanymi wydarzeniami. Język, jakim została napisana jest prosty, ale pojawiają się też słowa, z którymi na co dzień nie mamy do czynienia. Nie martwcie się, że ich nie zrozumiecie, bo gdy tylko pojawi się taki wyraz, na dole strony jest wytłumaczony tak, by nawet najmłodsi czytelnicy go rozumieli. Akcja rozwija się w bardzo szybkim tempie. Podczas czytania można się tak wciągnąć, że nie zauważycie, gdy będziecie zbliżać się do końca lektury.
                Podsumowując, nie możecie nie przeczytać tej książki. Przygody Felixa, Neta i Niki zaciekawią nawet najwybredniejszego czytelnika. Mimo ponad pięciuset stron czyta się je jednym tchem. 

Ilość stron: 532
Wydawnictwo: Powergraph
Ocena: 5/6

piątek, 19 lutego 2016

#5 Pięć królestw. Błędny rycerz - Brandon Mull

"Pięć królestw. Błędny rycerz" Brandon Mull

                Brandon Mull jest znany głównie ze swoich bestsellerowych serii: „Baśniobór” i „Pozaświatowcy”. Niedawno na sklepowych półkach pojawiła się jego nowa seria „Pięć królestw”. Jakiś czas temu pisałem to o pierwszej książce z tego cyklu. Dzisiaj chcę napisać o jej kontynuacji. „Pięć królestw. Błędny rycerz” jest drugą częścią wyżej wymienionej serii. Opowiada o przygodach Cole’a Randolpha, który w Halloween razem z przyjaciółmi trafił na Obrzeża.
            W tym tomie serii razem z nowymi znajomymi, których poznał u Łupieżców, wędruje po Ellower w poszukiwaniu siostry swojej nowej przyjaciółki. Oprócz tego szuka swoich przyjaciół z Ziemi, którzy zostali z nim porwani. Po drodze napotykają różne niebezpieczeństwa, ale także zapoznają się z osobami, którzy chętnie im pomagają. Jesteście ciekawi? Zapraszam do lektury!
            Druga część „Pięciu królestw” jest ciekawsza niż poprzednia. Szybko się ją czyta i nie można się od niej oderwać przed skończeniem rozdziału. Jest napisana typowo młodzieżowym językiem. Naprawdę ciekawi mnie to, jak autor zaskoczy nas w kolejnych trzech tomach. Napięcie w powieści tworzą nagłe zwroty akcji, co bardzo mi się w niej podoba. Na uwagę zasługuje też miejsce akcji. Jest to jedno z państw Obrzeży, gdzie wielu mieszkańców umie stworzyć iluzje, które wyglądają dosłownie jak prawdziwe.

            „Pięć królestw. Błędny rycerz” jest świetną książką dla młodzieży, ale może spodobać się też dorosłym lubiącym fantastykę. Zapewniam was, że przy jej czytaniu nie będziecie się nudzić! 

Ilość stron: 480
Wydawnictwo: Egmont
Ocena: 6/6

piątek, 12 lutego 2016

Book Haul #1

Dzisiaj mam dla was coś specjalnego. A jest to... Book Haul! Postanowiłem go zrobić dlatego, że zamówiłem sobie kilka książek i chcę je wam pokazać.
Łącznie zamówiłem sześć książek, wszystkie na stronie niePrzeczytane.pl, którą bardzo wam polecam. Pod zdjęciem każdej książki będę dodawać cenę, jaką zapłaciłem i cenę okładkową, żeby porównać i sprawdzić ile zaoszczędziłem.

Tak przedstawiają się wszystkie zakupione książki. Jak już wcześniej wspomnialem jest ich sześć.


Pierwszą książką jest "Złodziejka książek" Markusa Zusaka. Od dawna chciałem kupić tą książkę i nareszcie się na to zdecydowałem. Nie wiem jak dla was, ale dla mnie okladka filmowa jest o wiele fajniejsza od oryginalnej.
Cena na niePrzeczytane.pl: 24,28 zł
Cena okładkowa: 39,90 zł


Następną książką jest "Pochłaniacz" Katarzyny Bondy. Kupiłem ją ze względu na dobrą opinię osoby, która mi ją poleciła (pozdrawiam Patrycję).
Cena na niePrzeczytane.pl: 21,51zł
Cena okładkowa: 39,99 zł

Kolejną książką jest "Miasto kości" Cassandry Clare. Czytałem o niej dobre recenzje, więc pomyślałem sobie, że warto będzie ją przeczytać.
Cena na niePrzeczytane.pl: 23,22 zł
Cena okładkowa: 35 zł



Czwartą książką, którą kupiłem jest "Szukając Alaski" Johna Greena. Podobnie jak poprzednią książkę kupiłem ją po przeczytaniu wielu świetnych opini blogerów itp.
Cena na niePrzeczytane.pl: 23,94 zł
Cena okładkowa: 34,90 zł


Następną książką jest "Metro 2033" Dmitrija Glukhovskiego. Długo decydowałem się na jej zakup, ale w końcu ją mam. I oto jest! Tu - na moim blogu!
Cena na niePrzeczytane.pl: 27,74 zł
Cena okładkowa: 39,99 zł
                                                 

Ostatnią książką jest "Gwiazd naszych wina" Johna Greena. Nie wiem co wy myślicie o filmowej okładce, ale według mnie jest sto razy lepsza od zwykłej. 
Cena na nieprzeczytane.pl: 23,98 zł
Cena okładkowa 34,90 zł

Tak oto prezentują się wszystkie kupione przeze mnie książki. Jak widać cena na polecanej stronie jest dużo niższa niż w sklepach np. w Empiku. Łącznie za książki zapłaciłem 144,67 zł. W sklepie zapłaciłbym 224,68 zł, czyli o 80 zł drożej. Jeszcze raz polecam stronę niePrzeczytane.pl każdemu!






wtorek, 2 lutego 2016

Podsumowanie stycznia 2016

Na dzisiaj przygotowałem coś innego niż recenzję - podsumowanie. Będą się pojawiać co miesiąc, a na koniec grudnia 2016 zrobię podsumowanie roku, czyli zsumowanie wszystkich książek, które przeczytałem i przeczytam w tym roku. A więc nie przedłużając, zaczynam!

Na tym zdjęciu są wszystkie książki, które przeczytałem w styczniu. Wiem, że nie jest ich dużo, ale nie miałem za dużo czasu na czytanie (na koniec półrocza musiałem poprawić trochę oceny ;) ).

1. "Pięć królestw. Łupieżcy niebios" Brandon Mull

Tą książkę dostałem jako egzemplarz recenzencki od wydawnictwa. Jej recenzję znajdziecie tutaj. Polecam każdemu!

2. "Zemsta" Aleksander Fredro
                                                        

"Zemsta" była moją lekturą szkolną, dlatego ją przeczytałem. W innym razie w najbliższym czasie bym wogóle po nią nie sięgną.

3. "Niebo istnieje... Naprawdę!" Todd Burpo oraz Lynn Vincent
                          
Dostałem ją jako prezent gwiazdkowy. Jest naprawdę ciekawa i wciągająca. W najbliższym czasie możecie spodziewać się recenzji.

4. "Felix, Net i Nika oraz (nie)Bezpieczne Dorastanie" Rafał Kosik


Najnowsza książka Rafała Kosika. Jest naprawdę warta polecenia. Recenzja pojawi się niedługo.

I to by było na tyle. Następne podsumowanie już za... 27 dni (chyba, że zapomnę).

poniedziałek, 1 lutego 2016

#4 Pięć królestw. Łupieżcy niebios - Brandon Mull

"Pięć królestw. Łupieżcy niebios" Brandon Mull
         Z czym kojarzy się nam Halloween? Zapewne z niesamowitymi przebraniami, specyficzną atmosferą, a co najważniejsze – zbieraniem cukierków. Domy ozdobione pajęczynami, dyniami i sztucznymi pająkami tworzą nastrój i wywołują pewien dreszczyk emocji, choć wiadomo, że to jest tylko na niby. Właśnie tego dnia Cole wraz z przyjaciółmi postanawia wybrać się do nawiedzonego domu, który podobno jest najlepszy w całej okolicy. Nikt nie spodziewa się tego, co się tam wydarzy.
         Brandon Mull zdobył serca czytelników swoimi bestsellerowymi seriami „Baśniobór” i „Pozaświatowcy”. Tym razem w sklepach pojawia się nowy cykl autora „Pięć Królestw”, a jego pierwszy tom nosi tytuł „Łupieżcy niebios”.
         Podczas pobytu w strasznym domu główny bohater, wcześniej wspomniany Cole, spotyka grupę ludzi, którzy porywają jego przyjaciół. Chłopak chowa się, a następnie podąża tropem porywaczy. Cole trafia do pozaziemskiego świata nazywanego Obrzeżami. Początkowo próbuje niezauważony uciec do miasta, lecz wpada na pomysł uwolnienia przyjaciół z rąk porywaczy. Jednak nie udaje się mu i trafia do niewoli.
         Świat przedstawiony przez autora szybko wciąga czytelnika. Wyobraźnia nie musi się wiele napracować, by zobaczyć miejsca lub wydarzenia, które przeżywają bohaterowie. Pełne napięcia dialogi mogą rozbawić, a jednocześnie zaciekawić odbiorcę. Powieść jest napisana lekkim językiem, zrozumiałym nawet dla tych najmłodszych czytelników. Akcja rozwija się w szybkim tempie i przenosi w zróżnicowane miejsca.
         „Pięć królestw. Łupieżcy niebios” jest świetną lekturą dla zarówno młodszych, jak i starszych czytelników. Czytając ją potwierdza się określanie Brandona Mulla „czarodziejem słów”. Polecam ją każdemu, kto lubi książki pełne przygód i niesamowitych zdarzeń.
Ilość stron: 440
Wydawnictwo: Egmont
Ocena: 5,5/6

piątek, 22 stycznia 2016

#3 Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi - Rafał Kosik



"Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi" Rafał Kosik
Myśleliście kiedyś, jak to jest mieć przyjaciół, którzy zawsze są przy was i przeżywają z wami wszystkie przygody? Takimi przyjaciółmi są tytułowi bohaterowie książki Rafała Kosika „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” – pierwszy tom znanej polskiej serii.
Trójka bohaterów poznała się pierwszego dnia w nowej szkole i od razu się zaprzyjaźniła. Każde z nich ma swój niezwykły talent. Felix konstruuje własne roboty i jak MacGyver potrafi zrobić coś z niczego, Net to uzdolniony informatycznie nerd, który z łatwością umie włamać się do szkolnego systemu, a Nika może się pochwalić ponadprzeciętną inteligencją oraz paranormalnymi mocami. Podczas przygód pomaga im program sztucznej inteligencji, stworzony przez Neta – Manfred.
Przyjaciele wspólnie przeżywają wiele przygód. Szukają skarbu, spotykają duchy, przeżywają bliskie spotkanie trzeciego stopnia i walczą ze zbuntowanym programem komputerowym, który sam tworzy Gang Niewidzialnych Ludzi.
Książka posiada wiele zalet. Kosik umie rozbawić odbiorców swoimi pełnymi humoru dialogami, które często rozbawiały mnie do łez. Na pochwałę zasługuje też to, że pozornie mało istotne wątki spotykają się w kulminacyjnym momencie. Na pozytywny odbiór powieści wpłynął też lekki styl, charakterystyczny dla autora.

Jeśli szukacie dobrej i łatwej w odbiorze książki, którą się bardzo szybko czyta, pierwsza część „Felixa, Neta i Niki” jest właśnie tą książką. Powieść pokazuje, że prawdziwa przyjaźń jest największą wartością, i że mimo różnych trudności nic nie jest w stanie jej popsuć. Zapewniam was, że przy tej książce nie będziecie się nudzić.
Ilość stron: 375
Wydawnictwo: Powergraph
Ocena: 5/6

sobota, 9 stycznia 2016

#2 Zagubiony heros - Rick Riordan



"Zagubiony heros" Rick Riordan 
Czy zastanawialiście się kiedyś jak to jest stracić pamięć, obudzić się i nie pamiętać niczego, nawet własnego imienia? To właśnie przeżywa Jason Grace – bohater bestsellerowej powieści  Ricka Riordana, autora znanego cyklu  „Percy Jackson i bogowie olimpijscy”.  Książka nosi tytuł „Zagubiony heros” i jest kontynuacją wyżej wymienionej serii.
Jason budzi się w autobusie jadącym na szkolną wycieczkę. Od siedzącej obok dziewczyny dowiaduje się, że są uczniami szkoły dla „złych dzieciaków”. Wkrótce okazuje się, że ta dziewczyna to sympatia Jasona, a siedzący za nimi chłopak jest jego najlepszym przyjacielem. Celem wycieczki jest Wielki Kanion, gdzie trójka przyjaciół zostaje zaatakowana przez duchy burzy. Broni ich nauczyciel, który w rzeczywistości jest satyrem (pół człowiekiem i pół kozłem). Po tych wydarzeniach Jason z przyjaciółmi trafia do Obozu Herosów – miejsca dla dzieci greckich bogów. W miarę rozwoju wydarzeń  wychodzi na jaw, że tata dziewczyny głównego bohatera został uwięziony przez gigantów. Cała trójka wyrusza w podróż przez cały kraj, narażając się na ataki potworów, by go uratować.
Książka pokazuje czytelnikowi świat, w którym greccy i rzymscy bogowie istnieją we współczesności. Doskonale obrazuje przyjaźń między trójką najlepszych przyjaciół, którzy nawet w najtrudniejszych sytuacjach się nie rozstają i z wytrwałością dążą do postawionego sobie celu.

Uważam, że „Zagubiony heros” to doskonała książka, godna polecenia każdemu młodemu czytelnikowi. Czyta się ją bardzo przyjemnie oraz  można się dowiedzieć ciekawych rzeczy związanych z grecką i rzymską mitologią.
Ilość stron: 514
Wydawnictwo: Galeria Książki
Ocena: 6/6

sobota, 2 stycznia 2016

#1 Książę mgły - Carlos Ruiz Zafón

Przed wami moja pierwsza recenzja na blogu! Mam nadzieję, że się wam spodoba.


"Książę mgły" Carlos Ruiz Zafón

Każdy człowiek przeżywa przeprowadzkę w inny sposób. Jedni cieszą się, że poznają nowych ludzi, będą mieć swój pokój lub większy dom, a inni dostają „gęsiej skórki” na samą myśl o zmienieniu miejsca zamieszkania. W 1943 roku, gdy na świecie panuje straszna wojna, Max, mimo ogromnych wątpliwości, musi przeprowadzić się i razem z rodziną wprowadza do domu leżącego niedaleko od morza. Jednak budynek, a konkretniej ogród za nim skrywa swoje tajemnice…
„Książę mgły” to pierwsza książka znanego hiszpańskiego pisarza Carlosa Ruiza Zafona skierowana do młodzieży oraz jego debiut literacki i pierwsza książka wydana pod własnym nazwiskiem.
Wydarzenia opisane w powieści toczą się w ciekawej scenerii. Jest tu morze, plaża, zatopiony statek i krążące o nim legendy. Bohaterowie przeżywają niesamowite przygody, zakochują się, stają w obliczu niebezpieczeństwa i pokonują wroga. Słowem typowa powieść młodzieżowa, ale Zafon potrafi swoich czytelników zaskoczyć, nie pozwalając im przewidzieć dalszego ciągu książki.
Jednak debiutancka książka Zafona ma też swoje wady. Jedną z nich jest to, że autor zbyt mało opisuje bohaterów, by można by było się z nimi identyfikować lub bardziej ich polubić.

Książka „Książę mgły” to z całą pewnością obowiązkowa lektura dla miłośników książek Zafona. Powieść jest naprawdę ciekawa i wciągająca, a czyta się ją bardzo szybko. Książka nie nudzi czytelnika, a jej przeczytanie to idealna propozycja na odprężenie się po ciężkim dniu.                                                                                                                                                                                              Ilość stron: 222                                                                                                                                  Wydawnictwo: Muza                                                                                                                          Ocena: 4,5/6
                                                                 Znalezione obrazy dla zapytania książę mgły